מידע למתעניינים בבניה החופשית

מתעניין בבנייה החופשית

אנו מזמינים אותך ללמוד על הבניה החופשית, להבין מהי וללמוד מה נדרש לעשות על מנת להצטרך לבונים החופשיים וללשכה הגדולה ירושלים.

- מהם הבונים החופשיים?

הבניה החופשית הינה מסדר אחוותי חובק עולם שמטרתו להפוך את העולם למקום טוב יותר בצורה של לימוד והתפתחות אישית של כל אחד מהאחים. המסדר שואף לסולם ערכים גבוהה ומשתמש בסמלים ואלגוריות על מנת להעביר את מסריו

- מהם תנאי הקבלה למסדר?

רשאי להתקבל כל גבר מגיל 21 חופשי ובן חורין ששמו הטוב הולך לפניו (במידה ואחד מהוריו היה או הינו בונה חופשי, יכול להתקבל גם מגיל 18)

- מדוע המסדר כל כך סודי?

המסדר שלנו אינו סודי, עובדה שכעת אתה גולש באתר של המסדר שלנו. בנוסף המוסדות והמבנים בהם אנחנו משתמשים מסומנים בצורה גלויה. מה שכן סודי הוא הטקסים שלנו ומה אנחנו עושים במהלך הפגישות שלנו, וזאת בעיקר מסיבות היסטוריות. אחים שמצטרפים למסדר שואלים לא פעם ״אם זה כל הסיפור מדוע כל החשאיות״

- האם הבנייה החופשית היא כת או דת?

כלל וכלל לא! קיימת הגדרה ברורה מה נחשבת דת ומה נחשבת כת, הבנייה החופשית אינה עומדת בהגדרות אלו. בבנייה החופשית תמצא אנשים מכל קשת החברה בלי קשר לדתם, מוצאם או עיסוקם. תמצא בלשכה הגדולה י-ם: דתיים, חילוניים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים. הבנייה החופשית מעודדת את הבונה החופשי להאמין ולעבוד את אלוהיו על פי בחירתו והכרתו. בנוסף הבנייה החופשית מאפשרת לכל אח לעזוב את המסדר אם משהו לא נראה לו.

- האם מטרת הבנייה החופשית היא להשתלט על העולם?

הלוואי, אם כן כנראה שלא הייתי כותב שורות אלו אלא שותה כוסית וויסקי בקריביים. עכשיו ברצינות, הבנייה החופשית בישראל מורכבת מאנשים רגילים כמוני כמוך. יש בנו: נהגי מוניות, שפים, מדריכי טיולים, קבלני בניין, מורים, רופאים, שופטים, פולטיקאיים ועוד. מטרות המסדר שלנו היא לעודד ערכים כגון: חרות, אחווה, שוויון, .השכלה, צדק, צדקה ואמת

תהליך ההצטרפות לבניה החופשית

שלב ראשון: הרהור

מה אתה מחפש בבניה החופשית? מה אתה רוצה, צריך או שואף להשיג מהצטרפותך לבונים החופשיים? מהן השקפותיך הבסיסיות? מהי אמונתך? וכיצד כל הדברים הללו מובילים אותך קדימה?

שלב שני: מחקר

התחל לחקור אודות הבונים החופשיים? מהם סוגי הבניה החופשית הקיימים בישראל? מהי אחווה? מה דורשת ממני ההצטרפות לבונים החופשיים?

שלב שלישי: מחשבה מעמיקה

לאחר איסוף המידע (הן פנימי והן מצד הלשכה הגדולה י-ם) האם הבניה החופשית עדיין מדברת אליך? האם אתה מוכן להיכנס לארגון עם כזו היסטוריה עתיקה?

שלב רביעי: צור איתנו קשר

השתמש באמצעי יצירת הקשר שבאתר על מנת ליצור איתנו קשר. ניתן לעשות זאת על ידי טופס יצירת הקשר באתר זה או באמצעות כתובת המייל המופיעה למטה.

שלב חמישי: הזמנה למפגש הכרות

לאחר בדיקה של פנייתך, ואם תמצא מתאים יצרו איתך קשר מהלשכה הגדולה ירושלים. ויזמינו אותך להתארח במפגש הכרות באחת הלשכות הקרובות למקום מגוריך.

9 סיבות להפוך לבונה חופשי

להיות חלק ממשהו גדול

ללמוד דברים נשגבים ומהותיים

חיבור ותרומה לקהילה

הכרת חברים איכותיים לחיים

מגוון אינסופי של מחשבות ורעיונות

חיפוש הארה גשמית ורוחנית

תהליך התקדמות בדרגות משמעותיות ויפות

כבוד ולימוד ההיסטוריה שלנו

העצמה והתפתחות אישית

הבניה החופשית הינה פתח, פתח למסע גדול של הגשמה ופיתוח עצמי

כל הזכויות שמורות ללשכה הגדולה ״ירושלים״ של בונים חופשיים קדמונים ומקובלים במדינת ישראל
התחברות אחים